Haber

Türkmen Adalet Partisi, İsveç ve Danimarka’daki Kuran saldırılarına tepki çağrısı yaptı

Irak’ın Kerkük kentinde Türkmen Adalet Partisi, İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılara karşı tüm Müslüman ülkeleri birlikte tepki göstermeye davet etti.

Türkmen Adalet Partisi Şura Meclis Üyesi Sermed Kervancı düzenlediği basın toplantısında hem İsveç’te hem de Danimarka’da Kuran’a yönelik saldırıların tepkisiz bırakılmamasını istedi.

Tüm İslam alemini bu saldırılara tepki göstermeye çağıran Kervancı, Müslümanların tüm dünyada kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini, faşist ve radikal inançları reddedeceklerini ifade etti.

Kervancı, İsveç ve Danimarka’nın önce Kuran’a ardından da Irak bayrağına yönelik saldırıyı kınadıklarını, İslam dünyası ve Arap ülkeleri hükümetlerinin İsveç ve Danimarka büyükelçiliklerine gerekli yansımaları yapmaları gerektiğini söyledi.

İsveç’teki eylemi gerçekleştiren Irak asıllı şahsın Irak’a iade edilmesini talep eden Kervancı, “Müslümanlara ve Irak bayrağına saldıran şahıs Irak asıllıdır. Bu nedenle Irak’a iade edilmesi ve Irak yasalarına göre yargılanması gerekir.” dedi.

haber-tuzla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu