Haber

TÜRKSOY temsilcileri Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’nde buluştu

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği’nde YENİ Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) temsilcileri vesilesiyle New York’ta toplantı düzenlendi.

Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sedat Önal’ın ev sahipliğinde TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev, TÜRKSOY Dönemsel Koordinatörü Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan Daimi Temsilcileri, Türkmenistan ve Özbekistan Daimi Temsilci Yardımcıları ve Türkiye Cumhuriyeti New York Temsilcisi Mehmet Dana’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya ev sahipliği yaptı. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti.

Önal, üye ülkeler arasında kültür-sanat alanlarındaki işbirliğinin artırılmasında temel rol oynadığını ifade ettiği TÜRKSOY’un faaliyetlerinin, diğer üye ülkelerin Daimi Temsilcilikleri ile işbirliği ve eşgüdüm içinde desteklenmeye devam edileceğini söyledi. BM zemini.

Raev ise Türk dünyasının ilk Türk iş birliği örgütü TÜRKSOY’un 30. yılı münasebetiyle bu yıl New York’ta düzenlenmesi planlanan etkinlikler hakkında bilgi verdi ve katılımcılar bu konuda görüş alışverişinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu