Haber

Mustafa Sarıgül’den İmamoğlu’na tepki

Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mustafa Sarıgül’e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gazetecisi tarafından belediye başkanlarıyla yapılan görüşmede yaşananlar sorulduğunda, “CHP değişim çağrılarına yanıt veriyor. Türkiye Değişim Partisi olarak CHP ile de birleştik. Değişimin en önemli göstergesi bu. Her CHP’linin yapması gereken iç değil, dış mücadeledir. Bize düşen görev ‘CHP’ye nasıl oy alırım?’ Gerçekler karargâhta değil, halkın içindedir.Halkın içinde olmaya devam edeceğiz.‘ o cevapladı.

İMAMOĞLU’YA CEVAP

Sarıgül, “Parti başkanı ile belediye başkanının bu kadar sert bir tartışmaya girmesi doğru mu?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Ben bu tartışmaları tamamen kişisel ve bireysel bir mücadele olarak görüyorum. Toplumun ve ülkemizin çıkarlarına yönelik bir mücadele olarak görmüyorum. Bu tartışmayı gündeme getirenler, ‘Acaba kısa sürede çıkan kaostan ben de faydalanır mıyım?’ Bu nedenle siyaset, bireysel değil, toplumsal mücadele yeri olmalıdır. Siyasette kısa vadede başarıya ulaşmak isteyenler, hayatları boyunca mutlaka başarılı olamazlar. Uzun vadeli mücadele edenler, dik duranlar, omurgası sağlam olanlar muvaffak olur. Gücünü oturduğu koltuktan alanlar değil, gücünü önce Allah’tan, sonra kendi kişiliğinden ve vatandaşlarının desteğinden alan ve istikrarlı kalanlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu