Teknoloji

Honor Magic 5 serisi katlanabilir Magic Vs ile geliyor

Huawei’nin eski bir birimi olan Çinli şirket Honor, 27 Şubat’ta Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde Magic 5 serisini tanıtmaya hazırlanıyor.

Medya ile paylaşılan bir görsele göre Magic 5’li bir telefon, dairesel kamera çıkıntısında üçlü kamera modülü taşıyacak gibi görünüyor. Söylentiler, üç telefondan oluşan ve periskop tarzı bir telefoto lens sayesinde 100x yakınlaştırma yapabilen Magic 5 serisini işaret ediyor.

Firmanın ilk katlanabilir telefonu uluslararası pazarda satışa sunulacak Büyü Vs’ Ayrıca Magic 5 serisi ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Geçen yıl Honor, Magic Vs’i ilk kez sergiledi ve bunun gelmesi kimseyi şaşırtmadı. Görünüm ve his olarak Samsung’un Galaxy Fold 4’üne benzer bir kitap tarzı katlanabilir telefon görmeyi bekleyebiliriz.

Honor Magic Vs, katlanır ekranın yanı sıra Snapdragon 8 Gen Plus 1 işlemciye, 5.000 mAh bataryaya ve 66 watt hızlı şarj özelliğine sahip. Ayrıca 3x optik yakınlaştırmalı üçlü arka kamera kurulumuyla birlikte gelir. Selefi Magic V ile karşılaştırıldığında öne çıkan, Honor’un Sihirli Kalem dediği bir kalemin sisteme dahil edilmesi.

Magic Vs, Çin’de yaklaşık 1.050 $ (7.499 yuan) karşılığında satışa sunulacak. Uluslararası fiyatlar MWC 2023’te açıklanacak.

Huawei’nin telefonlarından farklı olarak Honor telefonlar, Google Play Store, Google Haritalar uygulaması ve Android ekosisteminin diğer kritik eklentilerini içeren Google mobil hizmetlerinin tüm gücüne sahiptir. 2020’de Huawei, ABD yaptırımları arasında hayatta kalmasını sağlamak için Honor’u bir alıcılar konsorsiyumuna sattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu